Heitmete vähendamiseks renoveeritakse Kristiine katlamaja korsten, puhastustöödega kaasneb müra

Sel suvel paigaldab AS Utilitas Tallinn Kristiine katlamaja korstnale suitsugaaside kondensaatori – seadme, millega on juba varustatud Utilitase katlamajad Valgas, Keilas, Haapsalus ja Raplas ning Utilitase koostootmisjaamad Tallinna külje all Väos. Selle kaasaaegse tehnoloogiaga jahutatakse korstnasse minev suitsugaas maha ja sealt eraldunud soojus suunatakse kaugküttevõrku. Antud uuendusega väheneb heitmete kogus välisõhku ja suureneb tootmise efektiivsus.  Projekti raames saab Kristiine katlamaja 130 meetri kõrgune raudbetoonkorsten samuti uue kena välimuse, mis muudab meie linnaruumi ilme kaasaaegsemaks. Investeeringu maksumus on kokku ligi 4 miljonit eurot, millest finantseerib SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) 1,5 miljonit eurot.

Hetkel toimuvad korstna välispinna puhastustööd, mida viivad läbi tööstusalpinistid. Korstna betoonkest puhastatakse üle 1000-baarise veesurvega, mis sõltuvalt tuulesuunast ja tööfrondi kõrgusest tekitab ümbruskonnas tavalisest suuremat müra. Kuna tööd sõltuvad ilmastikust, siis vahepealsed tuulised päevad on muutnud ajagraafiku ehitajate jaoks pingeliseks. Selleks, et katlamaja saaks kliente varustada soojusega, peavad korstnatööd olema tähtaegselt lõpetatud.

Puhastustööd kestavad sõltuvalt ilmaoludest orienteeruvalt kuni 18. juulini, misjärel algavad oluliselt vaiksemad parandus- ja viimistlustööd. Et ümbruskonna elanikke võimalikult vähe häirida, ei alustata puhastustöödega tööpäevadel enne kella  8.00 hommikul ja tööd lõpetatakse hiljemalt kell 19.00. Nädalavahetusel kestavad tööd alates 10.00-st kuni 17.00-ni.

Utilitas vabandab väga ebamugavuste pärast ning palub ümbruskonna elanikelt ja ettevõtetelt mõistvat suhtumist.

Küsimuste korral palume võtta ühendust Utilitase klienditoega telefonil 6107 107 või e-posti aadressil info@utilitas.ee.