Blogi
25.04.2023

Hoone rekonstrueerimine ligi poole soodsamalt Kredexi toel

Oma hoone 30 kuni 50 protsendilise rahalise kulu kompensatsiooniga rekonstrueerida, mis võimaldab vähendada tarbitava energia kogust ning säästa ligi poole praegustest küttekuludest.

Terviklik rekonstrueerimine ning hästi planeeritud ja toimiv küttesüsteem tagavad hoones mugava ja inimeste vajadustele vastava sisekliima. Kredexi rekonstrueerimistoetus on võimalus energiakulude optimeerimiseks ja seeläbi oluliseks pikaajaliseks rahaliseks kokkuhoiuks ühistutele, kelle energiatarbimine vastab D- või madalamale energiaklassile. 

Täpsem info Kredexi kodulehelt

Kredexi toetuse taotlemise voor avaneb 10. aprillil e-toetuse keskkonnas (siseneda saab ID-kaardi või mobiil-ID-ga), ent dokumentide ettevalmistamisega tuleks alustada kohe.

Esita taotlus

KES SAAVAD TOETUST TAOTLEDA?
Toetust saavad taotleda enne 2000. aastat ehitatud kolme või enama korteriomandiga elamud. Vähemalt 80% korteriomanditest ühes hoones peavad seejuures olema füüsiliste isikute omanduses. 

MIS ON EESMÄRK?
Eesmärk on rekonstrueerimise tulemusel saavutada vähemalt energiaklass C ehk energiatõhususarv väiksem või võrdne 150 kilovatt-tunniga aastas.

MIS MAHUS TOETUST JAGATAKSE?
Toetuse osakaal on olenevalt kulu liigist, hoone suurusest ja asukohast kuni 50 protsenti ning seda järgmistest kuludest: ehitusprojekti koostamine, tehnilise konsultandi teenuse kasutamine, omanikujärelevalve osutamine, rekonstrueerimistööd.

TOETUST SAAB TAOTLEDA JÄRGMISTEKS TÖÖDEKS:

  • Fassaadi ja katuse rekonstrueerimine ja soojustamine 
  • Akende vahetamine 
  • Küttesüsteemi asendamine, rekonstrueerimine, tasakaalustamine, soojussõlme asendamine 
  • Ventilatsioonisüsteemi rekonstrueerimine 
  • Kaugküttega liitumine 
  • Toetatavaid tegevusi on teisigi, täieliku listi leiab määrustest või Kredex kodulehelt

MILLIST INFOT LEIAD ISETEENINDUSEST?

Oma hoone energiatarbimist, sh erikulu (soojusenergia kulu köetava pinna ruutmeetri kohta), saab iga Utilitase kliendist korteriühistu ja äriühingu juhatuse liige või korteriomanik jälgida iseteenindusportaalist.

Sisene iseteeninduskeskkonda

Iseteenindusportaalis saab vaadata oma hoone küttesüsteemi ja hoone sooja tarbimise efektiivsust ning võrrelda seda teiste samatüübiliste hoonetega, mis aitab anda indikatsiooni renoveerimise vajadusest ning soojustarbimise muutusest pärast renoveerimistöid, nagu ülemisel graafikul.