
Kontsernist
Utilitas on Eesti energiakontsern, mille põhitegevuseks on soojuse ja elektri tootmine ning kaugkütteteenuse osutamine. Utilitas on eestimaine suurim taastuvenergia tootja.
Pakume klientidele ja keskkonnale sobivaid lahendusi, toodame ja jaotame energiat võimalikult efektiivselt ning kasutame võimalikult suures osas taastuvaid ja kohalikke energiaallikaid. Üle poole müüdavast soojusest toodetakse kohalikest ja taastuvatest kütustest, sh väheväärtuslikest puidujääkidest.
Utilitas varustab kaugküttesoojusega ligi 5000 hoonet kaheksas linnas üle Eesti, sealhulgas ligi 174 000 kodumajapidamist. Me toodame kolmes soojuse ja elektri koostootmisjaamas taastuvkütustest elektrit, mis katab enam kui 170 000 ehk kõigi Tallinna kaugküttevõrgus olevate korterite elektrivajaduse.
Utilitas tegutseb kaheksas linnas üle Eesti: Tallinnas, Maardus, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kärdlas, Raplas ja Valgas. Lisaks kolmele koostootmisjaamale on Utilitasel kokku 26 katlamaja ja üheksa päikeseelektrijaama. Utilitase esimene kaugjahutussüsteem asub Ülemiste katlamajas.
Utilitas toodab igal aastal pea 2 miljonit MWh (megavatt-tundi) soojusenergiat ja ligi pool miljonit MWh elektrienergiat. Lisaks hoiab Utilitas ära igal aastal u 750 000 tonni CO2 heitmete õhku sattumise.
Utilitasel on pea 550 km kaugküttetorustikku, millest u 85% on Tallinnas ja Maardus.
Kontserni kuuluvad AS Utilitas Tallinn, AS Utilitas Eesti ning OÜ Utilitas Tallinna Elektrijaam. Grupi ettevõtetel on pikaajaline kogemus Eesti energeetikaturul tegutsemisel. Energiakontserni Utilitas emaettevõte OÜ UTILITAS NÕUKOGU AS UTILITAS TALLINN / AS UTILITAS EESTI OÜ UTILITAS TALLINNA ELEKTRIJAAMSisu Moodul
Kristjan Rahu, nõukogu esimees
Andreas Greim, nõukogu liige
Gregor Kurth, nõukogu liige
AS Utilitas Tallinn varustab soojusega 2/3 Tallinnast ja Maardu linna.
AS Utilitas Eesti pakub kaugkütteteenust Keilas, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Jõgeval, Valgas.
OÜ Utilitas Tallinna Elektrijaam põhitegevusala on soojus- ja elektrienergia tootmine ja müük. Ettevõte käitab Tallinnas kahte soojus- ja elektri koostootmisjaama.
Euroopa Liit on seadnud eesmärgiks tõsta energiasektori efektiivsust ning suurendada taastuvenergia kasutuselevõttu. Utilitase energiakontsern on juba liikunud samas suunas, tähtsustades energiatõhusust, soojuskadude vähendamist ning taastuvate ja kohalike kütuste kasutamist.
Viimaste aastate jooksul oleme investeerinud kohalike ja taastuvkütuste osakaalu suurendamisse. Kõik Utilitase kaugküttesüsteeme on tunnustatud märgisega „Tõhus kaugküte“. Märgis omistatakse kaugküttesüsteemile, milles, lähtudes Euroopa Liidu energiatõhususe direktiivis 2012/27/EL sätestatust, kasutatakse soojuse tootmiseks vähemalt 50% taastuvenergiat või 50% heitsoojust või 75% koostoodetud soojust või 50% sellise energia ja soojuse kombinatsiooni.
Utilitas panustab jätkuvalt energiatõhususe, varustuskindluse ja energia julgeoleku suurendamisse. Lähtudes keskkonnasäästlikkusest, kliendikesksest lähenemisest, mõistliku hinna ja ohutu töökeskkonna tagamisest, kaasajastame oma protsesse ja seeläbi tõstame teenuste kvaliteeti, keskkonnasõbralikkust ning klientide ja töötajate rahulolu.