Meie toetame

Utilitase sponsorluspoliitika on ülesehitatud kontserni põhiväärtustele. Projektid, kuhu me rahaliselt panustame, väärtustavad rohelist mõtteviisi ja keskkonnasäästlikust, toetavad ning arendavad kohalikku elukeskkonda või on suunatud innovaatiliste lahenduste loomisele. Eestimaise kontsernina panustame eelkõige nendesse piirkondadesse, kus Utilitas osutab teenuseid.

Meie toetusprojektid:

Sisu Moodul

Korvpall on Eesti spordikultuuri tähtis osa, millesse panustamine on meile kui eestimaisele energiakontsernile olulise tähtsusega. Soovime, et see traditsioonidega spordiala saaks jätkuvalt kasvada ning sportlastel oleks võimalus üha kaugemate sihtide poole püüelda. Oleme toeks ning aitame Eesti korvpallil astuda veelgi tugevama ning konkurentsivõimelisemana järgmisesse aastakümnesse.

Kodumaise kontsernina on spordiala toetamine meie jaoks loogiline valik. Lisaks sobib korvpall meeskonnaspordina kontserni peamise ülesandega – siduda grupi erinevad osad võimalikult hea meeskonnana tööle. Eesti korvpallikoondist toetame alates 2013. aastast.
Lisainfo: http://www.basket.ee

2017. aasta kevadest toetame mullust meistriliiga pronksitiitlit kandvat Rapla korvpallimeeskonda senisest enam, asudes meeskonna nimisponsoriks. Utilitas on aastaid varustanud Rapla elanikke toasoojaga ja viimastel aastatel teinud Raplas olulisi investeeringuid, sealhulgas viinud linna kütmise üle kohalikule puiduhakkele. Läbi kohaliku korvpallimeeskonna toetamise saame kogukonnale ka muul viisil kasulik olla. Eesti korvpalli pikaajalise toetajana peame oluliseks panustada Eesti korvpalli arengusse – Rapla korvpall on viimastel aastatel teinud hoogsalt edusamme ning innustanud spordisõpru nii kohapeal kui ka kaugemal.

avis-utilitas-rapla-allkirjastamine

AVIS UTILITAS Rapla meeskonna koduleht.

Utilitas järelkasvutiimi kuuluvaid noori kergejõustiklasi toetame alates 2011. aastast. Tiimist on aastate jooksul sirgunud mitmeid edukaid sportlasi, kes on saavutanud häid tulemusi nii kodumaal kui ka Euroopa tasemel.
Järelkasvutiimi eesmärgiks on tagada silmapaistvamatele noorsooklassi sportlastele (U23) võimalused intensiivseks sportlikuks tööks ja sportlaskarjääri alustamiseks täiskasvanuklassis. Meeskonda pääsevad igal aastal kuus parimate tulemustega sportlast, kellele tagatakse 12-kuuline stipendium. Noorte kergejõustiklaste mentor on olümpiavõitja Gerd Kanter.

Utilitase 2018. aasta järelkasvutiimi  koosseisu pääsesid kuus 2017. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast. Utilitas järelkasvutiimi 2018. aasta koosseisusu kuuluvad Taavi Tšernjavski (kümnevõistlus), Anna Maria Orel (vasaraheide), Tony Nõu (200 ja 400 m jooks), Karel Tilga (kümnevõistlus), Risto Lillemets (kümnevõistlus) ja Õilme Võro (100 ja 200 m jooks).

Lisainfo ja tiimi komplekteerimise põhimõtted: www.ekjl.ee 

Eestimaise ettevõttena hoolime Eesti spordi, kultuuri ja hariduse heast käekäigust. Puhas keskkond, roheline mõtteviis ning nelja aastaaja säilimine on ühtemoodi olulised nii Utilitasele kui ka talispordile. Seetõttu on meie jaoks loogiline valik toetada nende tublide noorte kaudu seda tugeva potentsiaaliga spordiala.

Noored Kooli programm viib võimekad ülikoolilõpetajad ja noored erialaeksperdid vähemalt kaheks aastaks koolidesse õpetajana tööle. Samal ajal läbivad osalejad koolitusi ning kujunevad programmi jooksul aina paremaks õpetajaks ning eestvedajaks oma kogukonnas. Pärast programmi lõppu jätkavad rohkem kui pooled edasi õpetajana ning 80% Noored Kooli kogukonnast erinevatel tasanditel haridusvaldkonnas panustamist.
Lisainfo: http://www.nooredkooli.ee/

2015. aastal pani Utilitas õla alla Eesti esimesele prototüüpide ehitamise stardirahastule Prototon. Rahastu ja Utilitas näevad ühiseid koostöövõimalusi ennekõike rohe- ja keskkonnatehnoloogia ning energeetika valdkonna ideede rahastamisel ja abistamisel. Utilitasele on oluline suurendada idufirmade arvu nimetatud valdkondades, aidata turule tuua praktilisi tooteid või teenuseid ning ärgitada erialatudengeid oma teadmisi ja oskuseid ettevõtluses rakendama.
Lisainfo: www.prototron.ee