Tallinna Kütte 2015. aasta investeeringud keskenduvad soojusvõrkude rekonstrueerimisele

2015. aastal jätkab Tallinna Küte soojusvõrgu rekonstrueerimist ning suurem osa töödest tehakse suvekuudel. Käesoleval aastal vahetatakse kokku 10,3 km torustikke ja ettevõte investeerib selleks 16,5 miljonit eurot.

Lasnamäe 11,1 km pikkuse peamagistraali töökindluse suurendamine oli fookuses ka eelmisel aastal, kuna selle kaudu edastatakse üle 60 protsendi Tallinnas müüdavast soojusest. Kui tänaseks on peamagistraalist rekonstrueeritud 7,5 km, siis sel aastal viiakse lõpule tööd 3,6 km lõigul. Peamagistraali töid tehakse sel kevadel ja suvel Kivila pargi, Mustakivi tee ja Smuuli tee piirkonnas. Torustikutöödega jõutakse ka Smuuli tee viaduktile, Rahu ja Peterburi tee ning Lasnamäe Pae turu piirkonda.

Muid magistraal- ja harutorustikke rekonstrueeritakse sel suvel 6,7 km ulatuses. Peamised tööd torustike töökindluse parandamiseks tehakse Ülemiste soojusmagistraalil Juhkentali,  Veerenni ja Uue-Maailma asumis ligi 1,4 km lõigul. Ehitustööd toimuvad  Filtri teel ja Võistluse tänaval  kuni Staadioni tänavani. Samuti avaldavad soojustorustiku ehitustööd mõju Herne, Magasini, Veerenni ja Vineeri tänavate elanike  liiklemisharjumustele. Kaevetööde tõttu tasub tähelepanelik olla  Pärnu mnt ja Planeedi tn vahelises lõigus.

Samuti on suuremahulised soojustorustike rekonstrueerimistööd tööd kavas Kelmiküla asumis (Tehnika tn, Toompuiestee, Rohu tn ja raudtee vahalisel alal, vanalinnas (Nunne, Suur-Kloostri, Gümnaasiumi ja Laia tänava piirkonnas),  Tõnismäel (Pärnu mnt, Vabaduse väljaku ja Roosikrantsi tänava vahelises kvartalis) ning Lasnamäel (Smuuli tee, Kalevipoja tn ja Punase tn piirkonnas).

Uute klientide ühendamiseks investeerib Tallinna Küte 3,1 miljonit eurot ning selle hulka kuulub soojustorustiku ehitus Kalaranna tänaval ligi 2 km ulatuses, mis täna juba käib. Tallinna Kütte soojusvõrguga on ühinemas hooned Kai ja Poordi tänaval Admiraliteedi basseini ääres.