Utilitas annab tulevastele inseneridele viis Puhta Energia stipendiumi

Energiakontsern Utilitas annab täna Tallinna Tehnikaülikool inseneriteaduskonna tudengitele üle viis stipendiumi kogusummas 8600 eurot.

 Kolm magistriõppe tudengit saavad igaüks 2000-eurose ning kaks bakalaureuseõppe üliõpilast 1300-eurose stipendiumi.

Utilitas sõlmis sel aastal sihtasutusega Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond koostöölepingu, mille eesmärgiks on TalTechi edukate inseneriteaduskonna üliõpilaste motiveerimine stipendiumi kaudu.

„Inseneride järelkasv on energeetikas väga oluline ning seoses uute taastuvenergia tehnoloogiate kiire arenguga on hea haridus ja laialdased teadmised äärmiselt vajalikud. Loomulikult ootab Utilitas oma ridadesse inseneride uut põlvkonda, et nad annaksid oma panuse Eesti energeetika arengusse,“ ütles Utilitase kontserni juht Priit Koit.

Utilitase stipendium on ette nähtud Tallinna Tehnikaülikooli kolmele inseneriteaduskonna energiatehnoloogia ja soojusenergeetika magistriõppe edukale üliõpilasele ja kahele inseneriteaduskonna keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia bakalaureuseõppe edukale üliõpilasele.

Kokku laekus Utilitase stipendiumikonkursil 24 avaldust – seitse bakalaureuseõppest ja 17 magistriõppest. Täna, 27. novembril kell 15 – 17 toimub TalTech aulas pidulik stipendiumite üleandmine.