Utilitas jätkab 6-8. augustil Kristiine katlamaja korstna puhastustöödega, kaasneb müra

Utilitas teostas juulikuus Kristiine katlamaja korstna puhastustöid, mida tuleb vahepealsete ebasoodsate ilmastikuolude tõttu järgmisel nädalal, 6-8. augustil, jätkata. Peale seda alustame taaskord olulisemalt vaiksemate parandus- ja viimistlustöödega. Et ümbruskonna elanikke võimalikult vähe häirida, ei alustata puhastustöödega enne kella  8.00 hommikul ja tööd lõpetatakse hiljemalt kell 19.00. Korstna välispinna töid viivad läbi tööstusalpinistid. Korstna betoonkest puhastatakse üle 1000-baarise veesurvega, mis sõltuvalt tuulesuunast ja tööfrondi kõrgusest tekitab ümbruskonnas tavalisest suuremat müra.

Sel suvel paigaldab AS Utilitas Tallinn Kristiine katlamaja korstnale suitsugaaside kondensaatori – seadme, millega on juba varustatud Utilitase katlamajad Valgas, Keilas, Haapsalus ja Raplas ning Utilitase koostootmisjaamad Tallinna külje all Väos. Selle kaasaaegse tehnoloogiaga jahutatakse korstnasse minev suitsugaas maha ja sealt eraldunud soojus suunatakse kaugküttevõrku. Antud uuendusega väheneb heitmete kogus välisõhku ja suureneb tootmise efektiivsus.  Projekti raames saab Kristiine katlamaja 130 meetri kõrgune raudbetoonkorsten samuti uue kena välimuse, mis muudab meie linnaruumi ilme kaasaaegsemaks. Investeeringu maksumus on kokku ligi 4 miljonit eurot, millest finantseerib SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) 1,5 miljonit eurot.

Utilitas vabandab väga ebamugavuste pärast ning palub ümbruskonna elanikelt ja ettevõtetelt mõistvat suhtumist.

Küsimuste korral palume võtta ühendust Utilitase klienditoega telefonil 6107 107 või e-posti aadressil info@utilitas.ee.