Uudised
12.08.2023

Utilitas läheb Eesti korvpallikoondise peasponsorina vastu teisele kümnendile

Energiakontsernil Utilitas täitus sel aastal kümme aastat Eesti meeste korvpallikoondise peasponsorina ning Tallinnas toimuval Pariisi olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiril pikendati lepingut 2025. aastani.

Utilitas on Eesti korvpalli toetanud juba üle 20 aasta, millest viimased kümme ka meeste rahvuskoondise peasponsorina. Lisaks teeb ettevõte koostööd korvpalliklubidega linnades, kus Utilitas varustab elanikke soojusega. „Selle kümne aasta jooksul on korvpallikoondis jõudnud kahel korral Euroopa Meistrivõistluste finaalturniirile – 2015. aastal Riias ja 2022. aastal Milanos. Usume, et noor ja võidujanus koondis pakub meile lähiaastatel väga palju ilusaid mänge nii kodu- kui välismaal ja loodame, et saame oma meeskonnale kaasa elada ka 2025. aasta finaalturniiril,“ sõnas Utilitase kontserni juht Priit Koit.

Eesti Korvpalliliidu president Priit Sarapuu sõnul on Utilitase panus Eesti korvpalli hindamatu väärtusega. „Lisaks terve kümnendi jooksul koondise toetamisele aitas Utilitas meil tänavu tuua kodumaale kõige kõrgema tasemega korvpalliturniiri, mis Eestis iial toimunud. Olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniir pakub kodupublikule väga kõrgel tasemel korvpallielamust ja tõstab rahvusvahelisel tasandil veelgi Eesti kui korvpalliriigi mainet. Ilma pikaajalise ja kindla koostööpartnerita selliseid tulemusi ei saavutata ning meil on väga hea meel, et Utilitas jätkab meiega koostööd,“ kirjeldas Sarapuu.

Utilitas varustab Tondiraba jäähallis 12.-15. augustil toimuvat Pariisi olümpiamängude korvpalli eelkvalifikatsiooniturniiri ka rohelise energiaga: turniiri elektritarbimine kaetakse Utilitase Saarde tuulepargis toodetud taastuvelektriga ning soe vesi ja küte tulevad keskkonnasõbralikust kaugküttest. Keskkonnasõbralik kraanivesi tuleb Tallinna Vesi poolt paigaldatud joogikraanidest.

Pildil: Utilitase kontserni juht Priit Koit ja Eesti Korvpalliliidu president Priit Sarapuu allkirjastasid tänase olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri mängu eel koostöölepingu pikendamise