Blogi
22.09.2021

Millal alustada hoone kütmist?

Kui sügisel hakkab välistemperatuur jahenema ja ilm lubab sademeid, tekib vajadus hoones küte sisse lülitada. Millal on õige aeg seda teha?

Jahedate ja niiskete sügisilmade saabudes, soovitavad ehituseksperdid alustada kütmisega pigem varem, kuna see aitab hoida hoones sobivat sisekliimat ja ennetada ruumides liigniiskuse teket. Madal välistemperatuur ja niiskus võivad mõjuda kahjulikult hoone konstruktsioonidele, mille ülessoojendamiseks kulub lõppkokkuvõttes suurem soojuse hulk. See omakorda tähendab klientide jaoks kulude suurenemist.

Küttehooaja algus on klientide endi otsustada. Kütmisega alustamise küsimusega tuleb hoone soojustarbijatel konsensuse leidmiseks jälgida nii välisõhu kui ka hoonesisest temperatuuri ning niiskuse taset. Seega otsustavad kliendid kütteperioodi alguse lähtuvalt oma vajadustest ja hoone eripäradest.

Hoone kütmisega soovitatakse alustada, kui ööpäeva keskmine välisõhu temperatuur langeb alla 12°C. Enim levinult jääb hoone siseõhu temperatuur 20-22°C piiresse.

Kütmise alustamiseks tuleb hoone haldajal avada maja soojussõlmes kütteventiilid, panna tööle pump ja vaadata üle automaatika seadistus. Utilitase teavitamine või esindaja kohalolek ei ole vajalik. Küll aga tasub enne kütmisega alustamist kontrollida, kas hoonesisene küttesüsteem on töökorras ja veega täidetud. Eriti tuleks sellele tähelepanu pöörata hoonetes, kus suvisel ajal on küttesüsteemis remonttöid teostatud või radiaatoreid vahetatud. Juhul, kui maja sisendisiibrite avamisel soojust ei tule, palume kindlasti pöörduda Utilitase klienditeeninduse poole klienditugi@utilitas.ee, tel. 610 7107.