Uudised
21.03.2022

Täna alustatakse Tallinna ja Maardu soojustorustiku termopildistamist helikopterilt

GridJet Oy

Energiakontsern Utilitas alustab 21. märtsist Tallinnas ja Maardus kaugküttetorustike pildistamist helikopterilt termokaameraga. Pildistamisega kaardistatakse torustike tehnilist seisu. Lennud toimuvad hilisõhtuti.

Termograafiline pildistamine annab ülevaate soojustorustike tehnilisest seisundist ja aitab tuvastada soojusvõrgu võimalikke nõrku kohti.

Termofotosid tehakse Maardus 21. märtsi hilisõhtul. Tallinnas lennatakse 21. märtsi hilisõhtul ja jätkatakse 22. märtsi hilisõhtul. Termopildistamise kuupäevad võivad jooksvalt ka muutuda, kuna lendude toimumine oleneb ilmastikuoludest ja muust lennuliiklusest.

Pildistamiseks on oluline päikesevalguse puudumine, mistõttu toimuvad lennud peale päikese loojumist vahemikus kl 20–23. Utilitas vabandab võimalike ebamugavuste pärast, mis võivad tekkida helikopteri hilisõhtuste lendude pärast. Kogu linna soojusvõrgu pildistamiseks lendab helikopter üle ühe koha orienteeruvalt kolm korda, mis tähendab, et ühes asukohas on kuulda helikopteri häält ligi 15 minutit. Lennud toimuvad 300–400 m kõrgusel.

Termopildistamist plaanitakse lähipäevil ka Keilas ja Haapsalus. Täpsemad kuupäevad selguvad ilma muutlikkuse tõttu jooksvalt.

Utilitas teeb kaugküttevõrkudest termopilte koostöös Soome ettevõtete GridJet Oy ja Advian OYga, kellel on selliste tööde teostamise kogemus nii Soomes kui ka Eestis.