Blogi
03.05.2023

Taskukohase kaugküttega saab liituda kuni poole soodsamalt

Kaugküttega liitumine tõstab kinnisvara väärtust, hoiab küttekulud stabiilsena, tagab varustuskindluse ning on keskkonnasäästlik. Kredexi toel saab lähiaastatel kaugküttega liituda tavapärasest soodsamalt.

2022. aastal tehtud kliendiuuringu põhjal on 94% klientidest Utilitase kaugkütte teenusega rahul ning seda iseloomustatakse kui varustuskindlat, ohutut ja mõistliku hinnaga teenust, mis vastab klientide vajadustele. Utilitase kaugküte vastab erinevatele nõuetele ka tulevikus. Eesmärgiga seljatada kliimasoojenemisegaseotudprobleeme saavutab ettevõte hiljemalt aastaks 2030 süsinikuneutraalsuse ning sajaprotsendilise energia tootmise taastuvatest allikatest.
Tavapärasest soodsamalt aitab kaugküttega liituda Kredex rekonstrueerimistoetus. Kredexi korterelamute rekonstrueerimise toetuse programmi kogumaht, milles sisaldub  kaugküttega liitumise toetus, aastateks 2022–2027 on 330 miljonit eurot. Esimene, sel kevadel avanenud taotlusvoor osutus väga populaarseks ja järgmiseks taotlusvooruks tuleks valmistumist alustada juba täna. 

Eelmisel aastal tegi kaugküttega liitumise otsuse enam kui 160 hoonet Eestis.  Suur huvi kaugküttega liitumise vastu jätkub ka sellel aastal. Meil on hea meel, kui olete liitumisprotsessi juba alustanud!
Soovin infot oma hoone liitumisvõimaluse kohta 》
Edastage meile oma huvi kaugküttega liitumiseks koos järgneva infoga:
Hoone aadress
Enda kontaktandmed
Kuidas täna hoonet kütate
Keskmise tarbimisega 3000 ruutmeetrise korterhoone liitumine kaugküttega tasub ära – 2022. aasta hindade arvestuses – ligikaudu viie aastaga. Liitumise kogukulu on individuaalne, sest selle kujunemist mõjutavad hoone asukoht, suurus ja olemasolevad tehnosüsteemid.
PEAMISED TINGIMUSED KREDEXI KAUGKÜTTEGA LIITUMISE TOETUSE TAOTLEMISEKS 
Hoone peab olema kortermaja ning taotleja korteriühistu, mis pole kaugküttega liitunud ning mille korteripindades on minimaalselt 80% füüsiliste isikute omandis. Hoonel peab olema energiamärgis. Hoones peab olema võimalik ruumipõhiselt temperatuuri reguleerida. Radiaator küttesüsteemi puhul tähendab see radiaatoritel termostaatventiilide olemasolu. Kui ruumipõhise reguleerimise võimalus puudub, siis tuleb see luua ning on samuti toetatav tegevus. Ruumipõhise reguleerimisvõimaluse loomine eeldab kütteprojekti tellimist. Hoone vanusele piirangut pole. Toetatavaks tegevuseks on hoone liitumisele kaugküttega ka sellega kaasnevad kulud, nagu kaugküttetorustiku projekteerimine ja ehitamine hoone soojussõlmeni ning eksplutatsiooni andmine. 
Loe täpsemalt 》
KAUGKÜTTEGA LIITUMISE TOETUSE MÄÄR
KREDEXI REKONSTRUEERIMISTOETUS
Kredexi rekonstrueerimistoetus on mõeldud korteriühistutele, kes soovivad rekonstrueerida oma korterelamu võimalikult terviklikult. Korterelamu terviklik rekonstrueerimine suurendab selle energiatõhusust, pikendab eluiga, tõstab kinnisvara väärtust ning tagab parema sisekliima. Toetust saavad taotleda enne 2000. aastat ehitatud kolme või enama korteriomandiga elamud. Vähemalt 80% korteriomanditest ühes hoones peavad seejuures olema füüsiliste isikute omanduses ning rekonstrueerimise järgselt tuleb saavutada vähemalt C energiaklass ehk energiatõhususarv väiksem või võrdne 150 kilovatt-tunniga aastas.
 
Lisaks kaugküttega liitumisele, saab toetust taotleda veel järgmisteks töödeks:
– Fassaadi ja  katuse rekonstrueerimine ja soojustamine
– Akende vahetamine
– Küttesüsteemi asendamine, rekonstrueerimine, tasakaalustamine, soojussõlme asendamine 
– Ventilatsioonisüsteemi rekonstrueerimine
– Kaugküttega liitumine
– Toetatavaid tegevusi on teisigi, täieliku listi leiab määrustest või Kredex kodulehelt