Uudised
25.07.2020

Utilitas jätkab Eesti korvpallikoondise peatoetajana

Vasakul korvpalliliidu president Jaak Salumets ja paremal Utilitase juht Priit Koit. Foto: Hendrik Osula

Energiakontsern Utilitas on Eesti meeste korvpallikoondise peatoetaja olnud alates 2013. aastast.  Lisaks Eesti koondislaste võidukale mängule Leedu üle sõlmiti Balti keti karikal Utilitasega uus kolmeaastane koostööleping.

Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi usub, et partnerlus Utilitasega on loonud soodsad tingimused kogu koduse korvpalli arenguks. „Utilitase näol on tegemist viimaste aastate suurima korvpalli toetajaga. Tänu neile oleme suutnud arengus teha sammu edasi nii rahvusmeeskonna kui noortekoondiste tasemel. Meil on hea meel, et meie kõrval seisab lojaalne ja innovatiivne partner, kelle jaoks on Eesti korvpalli areng olulise tähtsusega.“

Utilitase juhi Priit Koidu hinnangul on korvpall Eesti spordikultuuri tähtis osa ja sellesse panustamine on eestimaisele energiakontsernile väga oluline. „Oleme rahvuskoondise peatoetaja juba 2013. aastast. Nende aastate jooksul on partnerlus Eesti Korvpalliliiduga toonud märkimisväärseid saavutusi – rahvuskoondis on jõudnud Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, korraldasime koduväljakul edukalt U18 Euroopa meistrivõistluseid ja peale on kasvanud uus tugev põlvkond koondislasi. Jätkame Eesti Korvpalliliiduga koostööd, et spordiala saaks ka edaspidi kasvada ning sportlastel oleks võimalus üha kõrgemate sihtide poole püüelda,“ ütles Koit.

Eesti suurim taastuvenergiaettevõte Utilitas toodab soojust ja elektrit ning pakub kaugkütteteenust kaheksas linnas üle Eesti: Tallinnas, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Valgas, Jõgeval, Keilas ja Maardus. Grupi ettevõtted käitavad 27 katlamaja, kolme biokütusel töötavat koostootmisjaama ja ühte päikeseelektrijaama. Gruppi kuuluvad kaugkütteettevõtted AS Utilitas Tallinn, AS Utilitas Eesti ning Tallinnas soojust ja elektrit tootev OÜ Utilitas Tallinna Elektrijaam.