Uudised
21.04.2023

Utilitas langetab kõigis võrgupiirkondades soojuse hinda

Alates aprillist langetab Utilitas soojuse hindu üle Eesti pea kõikides oma kaugkütte võrgupiirkondades. Tallinna ja Maardu võrgupiirkonnas langeb soojuse hind 89,68 euroni megavatt-tunni eest ning hinnad langevad ka Haapsalu, Jõgeva, Keila, Rapla ja Valga piirkondades. Kärdlas langeb hind alates maist.

Utilitase kaugkütteettevõtete juht Robert Kitt ütles, et viimaste kuude jooksul läbiviidud kütuste hanked lubavad mõnevõrra positiivsemalt tulevikku vaadata ning soojuse hindu langetada. “Uus müügihind igas võrgupiirkonnas sõltub konkreetselt selle piirkonna iseärasustest, nagu kodumaise taastuvkütuse osakaal ning tootmisseadmete ja võrkude konfiguratsioon,” märkis Kitt.

Kitt selgitas, et alates 2021. aasta energiakriisist on Utilitas pidanud pidevalt balansseerima kolmel sõlmpunktil: energia toimepidevus, taskukohasus ning keskkonnasõbralikkus. “Venemaa täiemahulise sõja puhkedes Ukrainas suudeti tänu kodumaisele taastuvkütusele, heitsoojusele ning fossiilse maagaasi asendamisele tagada toimepidevus,” sõnas ta. Kitt lisas, et just tänu suure kaugküttesüsteemi paindlikkusele suutis Utilitas läbi 2022. aasta maagaasi hüppelise hinnatõusuga toime tulla ilma, et Tallinna ja Maardu piirkonna hinnad oleks pidanud selle erakordse tõusuga kaasa minema.

“Käesoleva aasta algusest kestnud tihedad läbirääkimised ja kütuste hanked päädisid aprilli keskpaigas järgmise hooaja maagaasi kütusevaru lepingu sõlmimisega – mistõttu osutub võimalikuks hindu alandada,” lisas Kitt.

Soojuse müügihinnad Utilitase võrgupiirkondades (lisandub käibemaks):

Tallinn ja Maardu 89,68 €/MWh

Haapsalu 78,64 €/MWh

Jõgeva 81,19 €/MWh

Keila 73,14 €/MWh

Kärdla 75,83 €/MWh (al 1.maist)

Rapla 94,26 €/MWh

Valga 63,45 €/MWh