Uudised
01.06.2022

Utilitas pälvis vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise

VEF tegevjuht Triin Toomesaar, Utilitase keskkonnajuht Kaire Kuldpere, MKMi asekantsler Sille Kraam

Eesti suurim taastuvenergia ettevõte Utilitas pälvis vastutustundliku ettevõtluse kuldtaseme märgise. 

„Kuldtaseme märgis andis meile kinnitust, et oleme oma vastutustundlikkuse teekonnal õigel kursil,“ kommenteeris Utilitase keskkonnajuht Kaire Kuldpere. „Teame, et Utilitase mõju on suurem kui meie tegevusvaldkond ja seetõttu tegeleme pidevalt oma keskkonna ja sotsiaalsete mõjude vastutustundliku juhtimisega. Jätkusuutlikult toimides panustame ÜRO säästva arengu eesmärkide täitmisse ja süsinikuneutraalsuse saavutamise eesmärkidesse. Näiteks on alates 2008. aastast Utilitase süsinikujalajälg vähenenud 70% ja aastaks 2030 plaanime saavutada süsinikuneutraalsuse,“ lisas Kaire Kuldpere. 

Utilitase kõige olulisemad eesmärgid on: süsinikuneutraalsuse võimalikult kiire saavutamine, taastuvenergia osakaalu suurendamine, väga kõrge varustuskindlusega kaugkütteteenuse pakkumine klientidele ning tööõnnetuste vaba töökeskkonna loomine oma töötajatele ning meie partneritele. 

Hindamisel anti punkte ettevõtte täidetud indeksi täisankeedi küsimustele kategooriates: valitsemine ja eetika, tegevused looduskeskkonna, turukeskkonna ning töötajate ja töökeskkonna suunal. 

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum tunnustas 31. mail 14. korda kokku 28 kuld-, hõbe-, ja pronksmärgisega Eestis tegutsevaid ettevõtteid, organisatsioone ja mittetulundusühinguid, kes hoolivad ümbritsevast ning soovivad panustada ühiskonda rohkemaga, kui seadus nõuab.    

Tutvu kõigi märgise saajatega Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi kodulehel.