Uudised
02.12.2021

Utilitas tunnustab inseneritudengeid viie stipendiumiga

Energiakontsern Utilitas annab täna Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna tudengitele üle viis Puhta Energia stipendiumit. Stipendiumite eesmärk on tunnustada inseneride järelkasvu panustamist energeetikavaldkonna arendusse.

Utilitase kontserni juht Priit Koit rõhutab vajadust kaasata noori insenere energeetikaväljakutsete lahendamisse: „Ilma soojuse ja kütteta meie kliimas hakkama ei saa, samas on hädavajalik energia tarbimist vähendada ning energiatootmist ja edastust muuta kliimaneutraalseks. Uute tehnoloogiate ja inseneride abiga on võimalik saavutada kogu ahela säästlikkust. Hindame väga ja tunnustame pealehakkajatest noori insenere. Vajame nende panust keskkonnasõbraliku energiavarustuse tagamisel kogu elanikkonnale.“

Utilitase Puhta Energia stipendiumit saavad sel aastal kaks magistritudengit: Grete-Maria Kajandi ja Laura Kiolein ning kolm bakalaureuse tudengit: Rebecca Marie Berting, Magnar Vainumäe ja Katre Keridan.

Pidulik stipendiumite üleandmise aktus toimub täna kl 13 TalTechi innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory ja seda saab vaadata otsepildis virtuaalselt siit lingilt.

Utilitasel on sihtasutusega Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond koostööleping, mille eesmärk on TalTechi edukate inseneriteaduskonna üliõpilaste motiveerimine stipendiumite kaudu. Utilitase Puhta Energia stipendium magistriõppe üliõpilasele on 2000 eurot ja bakalaureusõppe üliõpilasele 1300 eurot.