Uudised
08.03.2022

Utilitase kaugküttevõrke pildistatakse helikopterilt termokaameraga

GridJet Oy

Energiakontsern Utilitas kavandab kevadel Tallinnas, Maardus, Keilas ja Haapsalus kaugküttetorustike pildistamist helikopterilt termokaameraga kaardistamaks torustike tehnilist seisu. Lennud toimuvad hilisõhtuti.

Termograafiline pildistamine annab põhjaliku ülevaate soojustorustike tehnilisest seisundist ja aitab tuvastada soojusvõrgu võimalikke nõrku kohti.

Helikopteri lennud toimuvad Tallinnas, Maardus, Keilas ja Haapsalus märtsi teises pooles või aprilli alguses. Täpne lendude aeg selgub orienteeruvalt üks päev ette, kuna kvaliteetse tulemuse saamiseks vajab piltide tegemine minimaalset lumekatet ning optimaalseid tuule- ja pilvisuse olusid.

Pildistamiseks on oluline päikesevalguse puudumine, mistõttu toimuvad lennud peale päikese loojumist vahemikus kl 20–23.

„Kuivõrd pildistamine on tugevalt seotud ilmastikuoludega, selguvad helikopteri lendamise ajad orienteeruvalt üks päev ette. Hoiatame aegsasti linnaelanikke oma plaanidest ning vabandame võimalike ebamugavuste pärast, mis võivad tekkida helikopteri hilisõhtuste lendude pärast,“ ütles turundus- ja kommunikatsioonijuht Olga Petrova.

Kogu linna soojusvõrgu pildistamiseks lendab helikopter üle ühe koha orienteeruvalt kolm korda, mis tähendab, et ühes asukohas on kuulda helikopteri häält ligi 15 minutit. Lennud toimuvad 300–400m kõrgusel.

Utilitas teeb kaugküttevõrkudest termopilte koostöös Soome ettevõtete GridJet Oy ja Advian OYga, kellel on selliste tööde teostamise kogemus nii Soomes kui ka Eestis.