Projektist saadav kasu
Tuulepargi rajamine ja käitamine aitab oluliselt kaasa piirkondliku elektritootmise suurendamisele taastuvenergia lahenduste abil, hõlbustades ELi elektirenergia siseturu integreerimist ja panustades kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisse Euroopas. Samuti aitab see kaasa energiajulgeoleku tugevdamisele – väheneb fossiilsete kütuste kasutamine, kuna need asendatakse taastuvenergiaga, ning seega kahaneb mõlema riigi vajadus elektrit importida.
Ajakava
Tuulepark on arendusjärgus. Eeldatavasti peaks tuulepargi Lätis asuv osa tööle hakkama 2026. aasta lõpuks, Eestis paiknev osa 2027. aasta lõpuks.
Investeeringud
Kavandatud koguinvesteering projekti elluviimiseks on kuni 296 miljonit eurot.
Kaasrahastus
Euroopa Kliima, Taristu ja Keskkonna Rakendusametile (CINEA) toetab tuulepargi projekti elluviimist 26,6 miljoni euroga, mida kasutatakse projekti arendamise esimeses etapis osa ehitustööde teostamiseks (tuuleturbiinide vundamendid, võrgu- ja teedeehitus).
CEF Energy piiriüleste taastuvenergia projektide meede edendab liikmesriikide vahelist koostööd taastuvate energiaallikate planeerimise, arendamise ja kulutõhusa kasutamise vallas. Samuti hõlbustab see nende integreerimist energiasalvestite kaudu ning aitab kaasa liidu pikaajalisele süsinikuiheite vähendamise strateegia rakendamisele, energia siseturu väljakujundamisele ja varustuskindluse suurendamisele.
Rahastatud Euroopa Liidu poolt. Siiski on esitatud seisukohad ja arvamused ainult autori(te) omad ega pruugi kajastada Euroopa Liidu või Euroopa Kliima, Taristu ja Keskkonna Rakendusameti seisukohti. Ei Euroopa Liit ega toetuse andja saa nende eest vastutada.