Uudised
17.02.2021

Utilitas aitab vanasid jõulukuuskesid taaskasutada

Koostöös Haabersti, Kristiine, Kesklinna ja Mustamäe linnaosavalitsustega aitab Utilitas vanasid jõulukuuskesid taaskasutada. Elanike käest kokku kogutud jõulupuud leiavad tee Utilitase koostootmisjaama ning nendest toodetakse elektrit ja kodude kütmiseks soojust.

Vanade jõulupuude kütteks kasutamine on loodussõbralik taaskasutamisviis. Utilitas kasutab seejuures kogu jõulupuudest saadud puiduhakke energia tõhusalt ära. Soojuse ja elektri koostootmisjaamades on biomassi kasutamise efektiivsus väga kõrge, ületades näiteks tavalist puiduküttega ahju ligi kaks korda.

Kaugküttega ühendatud soojuse ja elektri koostootmisjaamad on sajaprotsendilise kasuteguriga ning säästlikud. Need on tõhusad, kuna seal saab elektritootmisest üle jääva soojuse ära kasutada hoonete kütmiseks. Samuti on koostootmisjaamas võimalik heitmeid paremini kontrolli all hoida. Kuna jaamad on varustatud kõrgtehnoloogiaga, protsessid vastavad rangetele keskkonnanormidele ning kogu kaugküttesüsteem on ohutu ja varustuskindel iga ilmaga, on kaugküte linnades parim küttelahendus.

Jõulupuude kogumiskampaania raames said Tallinna elanikud oma vanaks jäänud jõulukuused viia kogumispunktidesse. Kampaania toimus olenevalt linnaosast kolmekuningapäevast 25. jaanuarini. Kuused kogus kokku ja purustas SLG Energy.