Uudised
01.03.2024

Utilitas alustab tegevust Paides ja Valkas

Utilitas omandas Enefit Greenilt pärast Eesti ja Läti konkurentsiametite kooskõlastust Paide ja Valka taastuvatel energiaallikatel põhinevad kaugkütteärid. Tehing viidi lõpule täna ehk 1. märtsil.

Utilitas on Eesti suurim taastuvenergia tootja, kes lisaks rohelise elektri tootmisele pakub kaugkütteteenust nüüd üheksas linnas üle Eesti: Tallinnas, Maardus, Haapsalus, Raplas, Valgas, Keilas, Jõgeval, Kärdlas ja Paides. Lätis on Utilitas suurim tuuleenergiatootja ning laiendab oma sealset energiatootmisportfelli rohelise elektri ja soojuse tootmisega Valka linnas.

„Kaugküte on meie kliimas linnades kõige efektiivsem ja keskkonnasõbralikum kütteviis. Suur rõõm on laiendada oma tegevust Paidesse ja Valka, kus jätkame taastuvatest allikatest elektri ja soojuse tootmist ja Paides ka soojuse klientideni viimist. Elektri ja soojuse koostootmisel on meie regiooni energeetikas oluline roll nii täna kui tulevikus. Samuti on meie prioriteet võrkude uuendamine ja laiendamine, mis võimaldab uutel soovijatel liituda mugava ja tulevikukindla kaugkütteteenusega,“ selgitas Utilitase kaugkütteettevõtete juht Robert Kitt.

Soetatud Paide ja Valka kaugkütteettevõtted on heas korras ja sobituvad oma taastuvatel allikatel põhinevate kaugküttesüsteemidega väga hästi Utilitase kaugküttevaldkonna portfelli. Paide kaugkütteettevõttes toodetakse elektrit ja soojust kohalikust biomassist koostootmisjaamas ja katlamajas ning elektri tootmiseks kasutatakse ka päikeseenergiat. Ettevõttes on 21 töötajat ja soojust müüakse 226 hoonele. Valka kaugkütteärialla kuulub biomassil töötav koostootmisjaam ning reservkatlamajad. Töötajaid on ettevõttes 10 ning klientidele müüb soojust Valka linnale kuuluv ettevõte.

„Saime Enefit Greeni käest hästi hoitud ettevõtted koos kõrge kvalifikatsiooniga töötajatega. Kõikide teenuste osutamine mõlemas linnas jätkub ja ettevõtete töötajad tulevad tööle Utilitasse. Olulise sammuna paigaldame omalt poolt Paides juba märtsikuu jooksul kõigi klientide hoonete soojusarvestile kauglugemissüsteemi, mis lõpetab näitude käsitsi edastamise ning aitab veelgi paremini kaugküttesüsteemi juhtida,“ lisas Kitt.