Uudised
09.12.2022

Utilitas innustab inseneritudengeid stipendiumitega

Eesti suurim taastuvenergiatootja Utilitas toetab tänavu kokku 11 200 euroga kuue Taltechi inseneriteaduskonna tudengi õpinguid.

„Meie poolt välja valitud stipendiaadid on ambitsioonikad ja õpihimulised. Inseneriteaduskonna tudengite õppetöö toetamisega püüame süstida noortesse veel rohkem huvi energeetika ja jätkusuutlike lahenduste vastu. Vaieldamatult on iga järgnev põlvkond vastutav selle eest, et keskkonnasõbralik ja tasakaalus energeetika arendamine jätkub,“ märkis Utilitase kontserni juht Priit Koit. Ta lisas, et ettevõtte jaoks oli stipendiumi võitjate puhul oluline julgus suurelt mõelda ja rohelise mõtteviisi väärtustamine.

Sel aastal saavad Utilitase stipendiumi kolm bakalaureuseõppe ning kolm magistriõppe üliõpilast.

Utilitase Puhta Energia stipendiumi pälvisid:

  • Inseneriteaduskonna keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia bakalaureuseõppe üliõpilased Aneta Kõiva, Aleksandra Amelina ja Igor Makarov
  • Inseneriteaduskonna energiatehnoloogia ja soojusenergeetika eriala magistriõppe üliõpilased Lauretta Maks, Kristiina Angela Kelder ja Liise Marie Reinik

Puhta Energia stipendiumile kandideeris 18 kandidaati. Utilitas annab Puhta Energia stipendiumit välja neljandat aastat järjest. Selle aasta Utilitase stipendiumite suurus on 1 300 kuni 2300 eurot sõltuvalt stipendiumi statuudist.

Stipendiumid anti üle eile Tallina Tehnikaülikoolis. Aktuse fotosid vaata siit.